Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tunel w Lalikach cz. I

Tunel w Lalikach cz. IMetodą górniczą wydrążono 678 metrowy tunel drogowy na S 69. To pierwszy w Polsce tego typu tunel wybudowany poza miastem. Przy jego drążeniu po raz pierwszy zastosowano metodę NATM ( Nowa Austriacka Metoda Tunelowa). Obiekt w Lalikach składa się z jednonawowego tunelu właściwego i tunelu ewakuacyjno-technicznego. Oba połączone są czterema przejściami.

 

Fotografie z tunelu w naszej Galerii

Komentarze  

 
Gość
0 #1 Gość 2012-02-29 03:22
czym wy się chwalicie? Proszę drogowców o wycieczkę do Austrii i Włoch żeby zobaczyli jak wyglądają tunele.
W Austrii, we Włoszech tunele po 2 czasami nawet i po 3 pasy ruchu w każdym kierunku długie na kilometry, często 1,5 km 2 km, 2,5km, 3km, 3,5km jest tez tunel długi na ponad 4km i najważniejsze.. . przed wjazdem do tunelu ograniczenie do... 100km/h tak 100km/h ( tunele są dosyć kręte ) nie wiem czemu się uparliście na 50km/h w waszym tuneliku i 70km/h w pseudo - tunelu w Katowicach...
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Inwestycje Tunel w Lalikach cz. I