Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kładka łączy i …dzieli

Pierwsza w Krakowie kładka pieszo-rowerowa została oddana do użytku. Inwestycja kosztowała ponad 38 mln złotych i była współfinansowana ze środków unijnych. Ten obiekt mostowy przez Wisłę połączył jej dwa brzegi, ale jednocześnie podzielił mieszkańców miasta. Odseparowanie ruchu pieszych i rowerzystów było zaplanowane, ale duże rozbieżności w ocenie jej walorów architektonicznych – już nie. Wielu Krakowian krytykuje dominujący element obiektu – rurę. Zwolennicy Kładki ojca Bernatka podkreślają lekkość jej konstrukcji. Jedni i drudzy bez przeszkód korzystają z nowego mostu łączącego Kazimierz z Podgórzem.


Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Inwestycje Kładka łączy i …dzieli