Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Budowa obwodnicy Dobczyc cz. II

Budowa obwodnicy Dobczyc cz. IIJedenaście tysięcy metrów sześciennych betonu użyto do konstrukcji budowanej obwodnicy Dobczyc. W jej ciągu zaprojektowano najdłuższy obiekt mostowy w Małopolsce ( 641 mb) składający się z estakady dojazdowej dł. 463 mb oraz mostu głównego przez rzekę Rabę o długości 178 mb. Roboty palowe rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku, a podwieszenie mostu głównego zakończono 25 października br.

Estakada dojazdowa jest posadowiona na palach wielkośrednicowych fi 1500 ( długości pali estakady 885 mb).Ustrój nośny – szesnastoprzęsłowy, żelbetowy, sprężony o rozpiętościach w osiach podpór 21,5 + 14x30 +21,5 m = 463 mb. Ustrój nośny jest dwubelkowy, sprężony 10 kablami 19 splotowymi.

Most główny jest posadowiony na palach wielkośrednicowych fi 1500 ( długość pali mostu 255 mb)

Obiekt jest podwieszony, trzyprzęsłowy, żelbetowy, sprężony o rozpiętości w osiach 51+ 76+51 m ( przęsło nurtowe 76 mb).Ustrój nośny jest podwieszony do czterech pylonów o wysokości 15 m każdy. Podwieszenie zostało zrealizowane przy użyciu 64 want ( 12 splotów każda) o długościach około 7,5 m do około 35 m. Układ want jest wachlarzowy.

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Inwestycje Budowa obwodnicy Dobczyc cz. II