Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

S17 – nowe odcinki drogi, estakada nad Bystrzycą

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lublinie podpisał pozwolenie na użytkowanie kolejnego, 12-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 od Lublina do obwodnicy Piask. Następne, 4,2 km trasy szybkiego ruchu, to odcinek obwodnicy Piask, który został dostosowany do parametrów drogi ekspresowej. W efekcie kierowcy mają do dyspozycji łącznie nieco ponad 40 kilometrów S17, a w realizacji są jeszcze trzy kolejne odcinki o łącznej długości blisko 31 km.
Kierowcy korzystają już z 24-kilometrowego odcinka S17 od węzła Kurów Zachód do węzła Jastków. Kolejny fragment trasy pomiędzy węzłami Jastków i Lublin Sławinek zostanie oddany do ruchu jesienią br. Z obwodnicy Lublina, czyli następnych dwóch odcinków S17 pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Lublin Rudnik oraz Lublin Rudnik i Lublin Felin, kierowcy skorzystają w pierwszym kwartale przyszłego roku. Tymczasem nad Bystrzycą w gminie Wólka rośnie estakada, która ma być najładniejszym odcinkiem trasy S17. Drogowcy wywiercili tam blisko tysiąc 20-metrowych otworów pod stalową konstrukcję estakady ważącą ponad 10 tysięcy ton. Estakada ma mieć trzy pasy ruchu. Jej budowa umożliwiła zachowanie w dolinie Bystrzycy unikatowej flory i fauny. O tej wyjątkowej inwestycji informowaliśmy już przed rokiem Archiwalne felietony edrogi.tv można znaleźć pod tymi linkami:
S17 - droga technologiczna i NATURA 2000 cz.I
S17 - droga technologiczna i NATURA 2000 cz. II" target="_blank">Wizualizacja inwestycji.
Mapa inwestycji.Komentarze  

 
jah-jah
+1 #1 jah-jah 2013-07-17 21:47
nie ma to jak VSS sobie robić, zawsze 2 godzinki zlecą na patrzeniu w niebo.... a płytą dynamiczną można to samo zrobić w 3 sekundy
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
Guest
0 #2 Guest 2013-07-18 08:05
Może nie mają na stanie takiego sprzętu :)
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
gość
0 #3 gość 2013-07-19 11:35
wątpię w to, że zdążą do końca roku z dwoma odcinkami
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Inwestycje S17 – nowe odcinki drogi, estakada nad Bystrzycą