Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Most im. I. Mościckiego w Puławach

„MOST IM. PREZYDENTA IGNACEGO MOŚCICKIEGO wybudowany w 1934 roku przez towarzystwo K. Rudzki i S-ka oraz Hutę Królewską w Chorzowie. Odbudowany ze zniszczeń wojennych w 1949 roku przez Kierownictwo Odbudowy Mostów Drogowych w Kielcach. Wyremontowany w 1996 r. przez P.P.R.M. „Mosty Płock”, P.R.M. „Mosty Łódź” i ARSA – Gdynia” – to treść tablicy pamiątkowej, jaka widnieje na unikatowym w skali kraju i Europy obiekcie mostowym. Jego konstrukcję nośną stanowią stalowe dźwigary kratownicowe o zmiennej krzywiźnie pasa górnego. Most składa się z pięciu przęseł, z których najdłuższe ma rozpiętość 110 m. Całkowita długość obiektu wynosi 483 m.

Komentarze  

 
Guest
0 #1 Guest 2012-09-25 21:40
Wygląda jak standardowy most kolejowy
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
miras68
0 #2 miras68 2012-10-06 23:24
Ten zabytkowy most po wybudowaniu kawałka obwodnicy, został oddany gminom Puławy i Miasto Puławy, które nie mają pieniędzy na przeprowadzenie remontu. Ostatnio powiatowy inspektor nadzoru wydał nakaz zamknięcia mostu, który jednak oprotestowano
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Zarządzanie Most im. I. Mościckiego w Puławach