Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowa strefa płatnego parkowania w Krakowie już na dniach

Od 1 lutego w Krakowie zacznie obowiązywać nowa rozszerzona strefa płatnego parkowania. Strefa obejmie obszar Grzegórzek, Starego Podgórza, Starej Krowodrzy i Zwierzyńca. Zmiany obejmą co najmniej 28 tysięcy mieszkańców. Najwięcej zapłacą kierowcy, którzy nie mieszkają w strefie i nie będą mogli wykupić abonamentów mieszkańca za 10 zł miesięcznie. Będą musieli płacić 3 zł za godzinę w parkomacie lub wykupić abonament za 250 zł miesięcznie. W nowej strefie zameldowani tam krakowianie mogą wybrać tylko cztery ulice, na których będą parkować za ulgową cenę. Ten zapis to pomysł radnych, który wzbudził kontrowersje tak mieszkańców jak i urzędników administracji Wojewody Małopolskiego. Większa strefa ma przynosić miastu 42,6 mln zł przychodów rocznie. Jej utrzymanie ma kosztować 18 mln zł. Różnicę, ok. 24 mln zł, spółka miejska ma przeznaczać na budowę parkingów i miejsc postojowych w Krakowie.

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Zarządzanie Nowa strefa płatnego parkowania w Krakowie już na dniach