Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Za dużo znaków i przepisów cz.I

Za dużo znaków i przepisów cz.IZnaki drogowe mają przede wszystkim ostrzegać , informować i „prowadzić” kierowców. Nadmiar komunikatów nie sprzyja poprawie brd. Podobnie obszerność i nieprecyzyjność wszelkich wykładni prawnych, załączników i rozporządzeń nie ułatwiają pracy osobom zajmującym się inżynierią ruchu. Z wielu dróg usuwane są zbędne znaki, zmienia się organizacja ruchu. Czy i kiedy równie klarowne będzie prawo? Konieczność weryfikacji oznakowania, także w kontekście ostatnio podwyższonych limitów prędkości, była jednym z tematów styczniowego seminarium Stowarzyszenia Klub Inżynierii Ruchu KLIR, które odbyło się na Polanie Zgorzelisko.

 

Komentarze  

 
Gość
+2 #1 Gość 2011-01-18 16:32
3:30 "A u nas -- czysta!" Zawsze wszystko do wódki sprowadzą ;-)
Bardzo mi się podoba pomysł ograniczenia liczby i różnorodności znaków.
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
Gość
0 #2 Gość 2011-01-19 16:19
Ciekawe czy w Gdańsku uporządkowali organizację ruchu na skrzyżowaniu z wyspą centralną przy Hali Olivii.
Na wiosnę zeszłego roku na każdym wjeździe i zjeździe była inna organizacja ruchu. Na zjazdach w kierunku centrum Gańska i na południe migająca sylwetka pieszego, na zjeździe w kierunku Gdyni sygnalizator wewnątrz skrzyżowania, na zjeździe w kierunku północnym nic.
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Inżynieria ruchu BRD Za dużo znaków i przepisów cz.I