Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Piesi ofiarami śmiertelnymi wypadków drogowych w ponad 42 procent przypadków w Małopolsce

42% wszystkich zabitych na małopolskich drogach to piesi. Liczba rannych każdego roku przekracza 1100 - to jedna czwarta poszkodowanych na drogach regionu. Tylko w roku 2012 zginęły 253 osoby. Największą liczbę ofiar stanowią ludzie starsi powyżej 60 roku życia. Co drugi wypadek spowodowany przez pieszego zdarzył się z powodu nieostrożnego wejścia na jednię zaraz przed jadący pojazd. Bardzo częstym grzechem pieszego jest także nagłe wychodzenie na jezdnię zza przesłaniającego go pojazdu, wchodzenie na drogę w niedozwolonym miejscu, albo wkraczanie na nią przy zapalonym czerwonym świetle. Na eskalację wypadków na drodze ma też wpływ zdaniem małopolskiej policji aroganckie zachowanie kierowców. Nagminnie na terenie Krakowa ignorowane są przepisy dotyczące przywilejów pieszych na przejściach. Bardzo niebezpieczne wyprzedzanie tuż przed pasami, a także nie ustępowanie pierwszeństwa pieszym. Mimo wielu akcji policji  i bardzo wysokich mandatów wielu z kierujących pojazdami jest bardzo zdziwiona przywilejami pieszych na przejściach. Ale piesi giną nie tylko na pasach, czy próbie nielegalnego przekraczania jezdni. Do tragicznych wypadków dochodzi także na poboczach zwłaszcza po zmroku kiedy pieszy jest niewidoczny. Pojawiła się propozycja obligatoryjnego zakładania elementów odblaskowych także dla dorosłych. Już teraz po zmroku poza terenem zabudowanym muszą się z odblaskami poruszać dzieci. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Więcej szczegółów znajdą państwo natomiast na portalu edroga.pl w artykułach: Innowacyjne Rozwiązania dla Poprawy Bezpieczeństwa na Przejściach dla Pieszych oraz Bank Światowy: dla poprawy brd niezbędne są silne instytucje i promocja bezpiecznych zachowań na drodze

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Inżynieria ruchu BRD Piesi ofiarami śmiertelnymi wypadków drogowych w ponad 42 procent przypadków w Małopolsce