Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy – święto wpisane do okolicznościowego kalendarza od 25 lipca 2006 roku. Dzień Bezpiecznego Kierowcy zawsze przypada w imieniny Krzysztofa. Święty Krzysztof jest patronem kierowców, dlatego powstał pomysł obchodzenia tego dnia w ten sposób. Na polskich drogach wciąż bywa bardzo niebezpiecznie o czym mówią statystyki policji. Przyczyny tragedii te same: alkohol, brawura, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, lekceważenie przepisów …

Z danych policji wynika, że w czerwcu 2013 roku doszło do: 3 308 wypadków drogowych, w których, 267 osób zginęło,4 110 osób zostało rannych.

W okresie od stycznia do czerwca 2013 roku doszło do: 14 931 wypadków drogowych, w których 1 331 osoby zginęły, 18 433 osoby odniosły obrażenia ciała.

Źródło: Komeda Główna Policji

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Inżynieria ruchu BRD Dzień Bezpiecznego Kierowcy