Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Gdańsk czyni ruch - „spokojnym”

Do końca tego roku  połowa ulic stolicy województwa pomorskiego będzie objęta  uspokojeniem ruchu. Oznacza to więcej odcinków ulic z  Tempem 30 oraz instalacjami  wymuszającymi na kierowcach zmniejszanie prędkości jazdy i zachowanie większej ostrożności.

Wsród różnych  progów, poduszek, wysepek i azylów dla pieszych na gdańskich ulicach pojawiają się specjalne płaskie, łagodne wyniesienia zwane pinezkami, zmuszające do ściągnięcia nogi z gazu. Również ustawiane są  potężne betonowe zapory zawężające światła ulic, które mają uniemożliwić  przełamywanie się tirów i w konsekwencji wyłączyć część wąskich ulic z ruchu dla nich. Docelowo uspokojenie ruchu ma objąć nawet 70% gdańskich szklaków. Dodatkowo w mieście ogranicza się liczbę znaków drogowych oraz wprowadza więcej różnorzędnych skrzyżowań. Wszystko to w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Komentarze  

 
profile
0 #1 profile 2018-10-31 20:14
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Inżynieria ruchu BRD Gdańsk czyni ruch - „spokojnym”