Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Znaki zmiennej treści

Sterowanie i zarządzanie prędkością oraz ruchem na pasach, a także informowanie i ostrzeganie kierowców – to najważniejsze zadania  ITS, które mogą być realizowane za pomocą znaków zmiennej treści. Tak jest na odcinku autostrady A4 z Wrocławia do Gliwic. Łączna długość trasy wynosi 165 km. Procedury zarządzania ruchem opracowało Biuro Ekspertyz i Projektów Budownictwa Komunikacyjnego „EKKOM” Sp. z o.o.

Komentarze  

 
Gość
0 #1 Gość 2009-08-07 12:33
fajna rzecz to jest Szanowna redakcjo moglibyście zrobić reportaż o znakach na nowym odcinku a4 Zgorzelec krzyżowa i dowiedzieć się gdzie jeszcze w najbliższym czasie staną takie znaki ?
PS:Moglibyście wstawić by ten film na YouTube lub mi przesłać ?
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
Gość
0 #2 Gość 2009-10-20 14:18
A dlaczego świecą na zielono?
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
Gość
0 #3 Gość 2009-12-22 10:21
Rzeczywiście - a te co,, świecą'' na czarno to dopiero zaawansowana technika zarządzania ruchem !
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
Gość
0 #4 Gość 2011-05-11 14:49
A dlaczego na tych znakach mamy nie kolor biały tylko całą tęczę kolorów? A dlaczego te znaki migają ? a nie wyświetlają się na stałe ?
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
Gość
0 #5 Gość 2011-10-19 20:52
Świecą na czarno - prawidłowo - jeżeli nie ma komunikatu do wyświetlenia i systuacja na drodze jest "normalna" to znaki mają być wyłączone. W przeciwnym przypadku, przestał byś zwracać na nie uwagę i mógłbyś pominąć istotny komunikat. To analogicznie jak z lampką "rezerwa paliwa" - świeci się tylko wtedy, gdy faktycznie zajdzie taka potrzeba. :-)
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
Gość
0 #6 Gość 2011-10-19 20:56
Tęcza kolorów spowodowana niedoskonałości ą optyki i filtra aparatu/kamery. Znaki migają tylko na filmie - ludzkie oko tego nie wyłapie. Jeżeli chcesz się sam o tym przekonać, to idź za dnia (jasno) zrób cyfrówką zdjęcie ceny paliwa, która jest wyświetlana elektronicznie na wyświetlaczu na stacji benzynowej. Powodzenia ;-) Ludzkie oko widzi napis jako stały - elektronika aparatu - widzi widoczne migotanie napisu. Ten napis nie wyświetla się stale, tylko sekwencyjnie po kawałku lecz ludzkie oko rejestruje to jako stały obraz.
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież