Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Minironda a brd cz.II

Minironda a brd cz.II„Zastosowanie minironda jako metody poprawy bezpieczeństwa i uspokojenia ruchu drogowego na przykładzie miasta Chorzowa” -referat Bogusława Bernada, Macieja Trybka i Piotra Wojtali z MZUiM w Chorzowie, wygłoszony podczas I Seminarium Drogowego „Jak bezpiecznie zarządzać drogami w aglomeracji śląskiej”.

 

Komentarze  

 
Gość
0 #1 Gość 2011-04-29 03:10
Rozwiązanie stosowane powszechnie w wielu krajach europejskich. Oprócz wspmnianej Francji i GB także we Włoszech i Hiszpani.
Przy małym natężeniu ruchu w przeciwieństwie do skrzyżowań ze światłami praktycznie nikt nie czeka na przejazd.
Przy większym natężeniu kierowcy zwłaszcza w mniejszych miejscowościach wzajemnie ułatwiają sobie przejazd przez rondo tak by płynność ruchu była jak największa.
Proste i skuteczne rozwiązanie. Oby więcej.
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Nauka i wiedza Referaty Minironda a brd cz.II