Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nie tylko ekrany! Walka z hałasem komunikacyjnym metodą „uspokojenia ruchu”. Transnoise 2013

„Uspokojenie ruchu” to nie tylko podniesienie jakości bezpieczeństwa ruchu drogowego, czego wymiernym dowodem są drastyczne spadki wypadków, ale także poprzez zmniejszenie prędkości z jaką poruszają się pojazdy uzyskujemy obniżenie emitowanego hałasu komunikacyjnego.

 

„Uspokojenie ruchu” za pomocą fizycznych środków – od lat z powodzeniem stosowane jest np. w Holandii. W Polsce na szerszą skalą zastosowano go w Puławach w tzw. „Miasteczku Holenderskim”. O korzyściach wynikających z tego typu rozwiązań - na II Konferencji ochrony środowiska przed hałasem komunikacyjnym Transnoise 2013 - mówił Sebastian Biernacki z EKKOM sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Nauka i wiedza Transnoise Nie tylko ekrany! Walka z hałasem komunikacyjnym metodą „uspokojenia ruchu”. Transnoise 2013