Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Metody mieszane walki z hałasem, a planowanie. Transnoise 2013

Redukcja emisji hałasu najczęściej zaczyna się już w fazie planowania inwestycji. Projektanci i inwestorzy powinni tak sytuować linie drogowe, jeżeli jest to oczywiście możliwe, by największe natężenie ruchu nie przebiegało w sąsiedztwie domów. Możemy stosować równolegle inne rozwiązania - uspokojenie ruchu czy też ciche nawierzchnie – dzięki temu istnieje możliwość redukcji hałasu i zbliżanie się do wartości dopuszczalnych poprzez stosowanie metod mieszanych. Możemy wtedy uniknąć stawiania ekranów akustycznych  na zdecydowanie większej długości odcinków planowanych dróg. Na przykładzie m.in. Rzeszowa omawiał te kwestie Maciej Hałucha z EKKOM sp. z o.o. Fragmenty prezentacji z Konferencji Transnoise 2013.

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Nauka i wiedza Transnoise Metody mieszane walki z hałasem, a planowanie. Transnoise 2013