Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czy czeka nas wakacyjna rewolucja turnusowa?

Polski Związek Organizatorów Turystyki chce by czas wakacji letnich był w różnym terminie dla poszczególnych części Polski. Ma to obniżyć tłok na drogach – przyczynić się do bezpieczeństwa podróżujących, a także zbić ceny kwater i innych usług turystycznych. Zmiana ma także dać branży dodatkowe miejsca pracy. PZOT proponuje, by cały kraj podzielić na cztery obszary. Pierwszy z nich rozpoczynałby letnie wakacje już na początku czerwca. Wakacje nadal trwałaby dwa miesiące. Część uczniów wracałaby do szkół już na początku sierpnia. Dla tych, którzy wakacje rozpoczną najpóźniej, kończyłyby się one przed 1 września. Zdaniem Związku - czerwiec jest najlepszym miesiącem w roku na wypoczynek. Dni są najdłuższe, a pogoda bardzo dobra. Co roku inny region kraju powinien już na początku tego miesiąca kończyć szkołę. PZOT lobbuje za takim rozwiązaniem w parlamencie. W tym roku korzyści z takiego rozwiązania zostały już przedstawione Ministerstwu Sportu i Turystyki, a także podkomisji stałej ds. turystyki w Sejmie. Zmiana nie wymaga głosowania w sejmie może zostać wprowadzona od przyszłego roku rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Mówi: Krzysztof Piątek
Funkcja: Prezes
Firma: Polski Związek Organizatorów Turystyki

Komentarze  

 
Dominik
0 #1 Dominik 2013-07-14 12:22
Jestem za ta opcją.
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
Bożena
0 #2 Bożena 2013-07-14 14:45
Nareszcie !!!!!!!!!!!!, podział powinien zostać wprowadzony w życie już dawno.
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna News Buisnessnews Czy czeka nas wakacyjna rewolucja turnusowa?