Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szybciej do Balic?

Umowa na budowę drugiego toru do lotniska w Balicach będzie podpisana. Tak zapewnia PKP. W 2015 roku mamy jeździć elektrycznymi szynobusami pod sam terminal Krakow Airport. Drugi tor do portu lotniczego zbuduje włoska firma Astaldi, która wykonuje także rozbudowę terminalu pasażerskiego na lotnisku w Balicach.

Projekt przewiduje budowę drugiego toru na odcinku Kraków Mydlniki - Kraków Balice, elektryfikację trasy, a także wydłużenie połączenia o ok. 500 m, tak by dochodziło pod sam główny terminal. Dzięki modernizacji zwiększy się przepustowość trasy, a w efekcie będzie można zwiększyć liczbę połączeń między Balicami a Krakowem. Szynobusy spalinowe zostaną też zastąpione przez tańsze w eksploatacji i bardziej ciche składy elektryczne. Będą one mogły rozwijać prędkość 80 km/godz.
Na realizację inwestycji Astaldi będzie miało 18 miesięcy od daty podpisania umowy.
Koszt projektu to ponad 240 mln zł.

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna News Buisnessnews Szybciej do Balic?