Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Metro w Krakowie - opinie mieszkańców

Kraków zgłosił w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju pomysł budowy pierwszej linii metra i zapytał resort, jakie są szanse na współfinansowanie inwestycji ze środków unijnych przewidzianych na lata 2014-20. Jednym z argumentów w rozmowach są starania miasta o organizację igrzysk zimowych w 2022 r. Koszt budowy pierwszej linii metra wschód - zachód szacuje się na 9-11 mld zł, przy założeniu, że będzie miała ok. 17 km długości (8 km pod ziemią). W sumie pierwsza linia metra ma się zaczynać w rejonie połączenia ul. Igołomskiej i planowanej wschodniej obwodnicy Krakowa. Przebiegałaby przez Nową Hutę, Prądnik Czerwony do hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach, a stamtąd przez Dworzec Główny do Akademii Górniczo-Hutniczej i Bronowic. Trasa metra mogłaby się kończyć przy Galerii Bronowice albo łączyć się z linią kolejową na lotnisko w Balicach. W sumie Krakowianie planują aż trzy linie metra.
Krakowian "za" i "przeciw" w video.

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna News Buisnessnews Metro w Krakowie - opinie mieszkańców