Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Bliżej obwodnicy Gorlic

Gorlice są coraz bliżej upragnionej obwodnicy. W powiecie   trwają konsultacje społeczne i analizowanie oddziaływania planowanej inwestycji na środowisko naturalne i człowieka. Spośród trzech proponowanych wersji przebiegu trasy najbliższa samorządowi i lokalnej społeczności wydaja się wersja rekomendująca wariant pierwszy. Jest to droga najkrótsza, najtańsza, wpisuje się w korytarz zarezerwowany w regionie na obwodnicę. Również w porównaniu z innymi wariantami charakteryzuje się najmniejszym negatywnym oddziaływaniem na środowisko - nie narusza bowiem obszarów chronionych Natura 2000.

Firma EKKOM projektuje studium wykonalności drogowego obejścia Gorlic. Studium zamówił Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Przedmiotem zamówienia było opracowanie studium wykonalności z elementami koncepcji budowy obejścia Gorlic wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji tego przedsięwzięcia. Obwodnica, planowana jako droga klasy technicznej G (głównej),  ma być alternatywą dla odcinków dróg wojewódzkich nr 977 (ulice Węgierska, Legionów, Stawiska, Stróżowska), 993 (ulice Dukielska, Sienkiewicza) przebiegających przez centrum miasta Gorlic, w powiązaniu również z drogą wojewódzką nr 979 (ulica Skrzyńskich). Inwestycja jest niezbędna z uwagi na rosnące zakorkowanie miasta powodujące jego paraliż i niosące zanieczyszczenie powietrza w centrum, oraz  ze względu na zagrożenia w ruchu wynikające z intensywnej komunikacji samochodowej.

Komentarze  

 
profile
0 #1 profile 2018-10-31 21:06
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna News EKKOM Bliżej obwodnicy Gorlic