Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

TEN-T przez Małopolskę

TEN-T przez MałopolskęMałopolska zabiega w Brukseli o wpisanie do Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) niemal 140 kilometrów trasy kolejowej z Krakowa do granicy ze Słowacją. Korytarz transportowy z ma połączyć Europę Zachodnią z Morzem Czarnym. Zdaniem Roży Thun, europosłanki i Romana Ciepieli, wicemarszałka małopolskiego, inwestycja usprawni komunikację także w regionie. Projekt połączenia kolejowego Kraków- Podłęże- Piekiełko- Nowy Sącz zyskał poparcie 56 eurodeputowanych z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii. Koszt inwestycji szacuje się na 5 mld zł. Wpisanie małopolskiego odcinka do TEN-T może ułatwić pozyskanie funduszy unijnych także na inwestycje drogowe.

 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna News Relacje TEN-T przez Małopolskę