Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

XIX Zjazd Drogowców Miejskich. Kielce 2013

Uczestnicy zjazdu, którzy spotkali się w Cedzynie koło Kielc  zaapelowali o przygotowanie nowej ustawy o drogach publicznych – uwzględniającej specyfikę ulic w miastach. Ta specyfika ma się wyrażać w natężeniu ruchu pojazdów, różnych funkcjach ulic jak i w powszechnym wykorzystaniu pasa drogowego do umieszczania w nim sieci różnych instalacji komunalnych.

Przywołano  także problem hałasu komunikacyjnego. Przypominając równocześnie, że ekrany akustyczne nie są jedynym skutecznym środkiem niwelowania jego negatywnego oddziaływania na budynki, środowisko naturalne i człowieka.

Upomniano się także o przywrócenie ulicom miejskim ich tradycyjnej roli zapomnianej podczas poszerzania granic metropolii, a co za tym idzie przekształcania istniejących ulic miejskich bardziej  w drogi szybkiego ruchu. Zdaniem „drogowców miejskich” na pewno ze szkodą dla samego miasta i człowieka.

Komentarze  

 
profile
0 #1 profile 2018-10-30 18:03
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
profile
0 #2 profile 2018-10-31 09:37
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna News Relacje XIX Zjazd Drogowców Miejskich. Kielce 2013