Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Estetyka wbudowana w środowisko - zakończenie konferencji w Kazimierzu Dolnym

Podczas dyskusji podsumowującej spotkanie uczestnicy stwierdzili, że konferencja spełniła swój naukowy i dydaktyczny cel. Nastąpiła wymiana informacji, podzielenie się wiedzą na temat krajowych i międzynarodowych badań, zapoznano się również z błędami, aby móc w przyszłości ich unikać. Wysnuto wnioski, nad którymi branża drogowa powinna się skupić, była też inspiracją do refleksji nad zmianami w programie nauczania drogowców. Wspomniano taakże o roli człowieka jako istotnego elementu środowiska, konieczności stworzenia instrukcji i wytycznych na potrzeby opracowań środowiskowych, wagi monitoringu przejść dla zwierząt, ogromnej liczbie zagadnień i pól badawczych w ochronie środowiska, finansowaniu badań naukowych, estetyce jako dziedzinie nauki opartej na wiedzy, wyobraźni i intuicji, a także konieczności prowadzenia intensywnych i systematycznych badań dotyczących nowych rozwiązań i materiałów w drogownictwie.Wnioski z konferencji, po skonsultowaniu z Komitetem Naukowym, zostaną wysłane m.in. do Komisarza ds. Środowiska UE Janeza Potočnika, który objął wydarzenie swoim patronatem, do Komisji Europejskiej, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Ochrony Środowiska, a także Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna News Relacje Estetyka wbudowana w środowisko - zakończenie konferencji w Kazimierzu Dolnym