Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wschodnie perspektywy

Polska oficjalnie zakończyła przewodnictwo Państw Grupy Wyszehradzkiej przekazując kierowanie jej pracami Węgrom. Podsumowując polską kadencję prezydent Bronisław Komorowski zwrócił uwagę na potrzebę zacieśnienia współpracy społeczeństw Europy Środkowej i Ukrainy. Jak mówił, dobra współpraca polityczna i gospodarcza w obrębie Grupy nie szła dotychczas w parze z budowaniem kontaktów społecznych. Gościem szczytu państw Grupy Wyszehradzkiej był Premier Ukrainy Wiktor Janukowycz, który zabiega o poparcie państw Grupy przed szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Ma on zbliżyć Ukraińców do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Już teraz nasi wschodni sąsiedzi starają się zniwelować dystans dzielących ich od Unii Europejskiej. Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy przygotowało projekt "Rządowego programu rozwoju dróg na Ukrainie na lata 2013-2018". Dokument ten zakłada, iż do 2018 r. na Ukrainie powstanie i zostanie zmodernizowanych 2,2 tys. dróg o standardzie europejskim, z odpowiednią infrastrukturą drogową (głównie na kierunkach podstawowych korytarzy transportowych). Planuje się m.in. stworzenie dojazdów z nawierzchnią utwardzoną do miejscowości wiejskich oraz budowę bezpiecznej infrastruktury drogowej, która wpłynie na komfort oraz jakość transportu. Realizacja tego programu ma stworzyć 71 tys. nowych miejsc pracy. Czy ukraiński program inwestycyjny może dać szansę polskim firmom?

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna News Wydarzenia Wschodnie perspektywy