Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

O tańszy gaz

Czy kierowcy w Polsce zapłacą mniej za autogaz? Przywódcy państw Grupy Wyszehradzkiej chcą prowadzić wspólną politykę energetyczną w regionie. O czym w Wiśle poinformował Prezydent Bronisław Komorowski. Celem Warszawy, Pragi, Bratysławy i Budapesztu jest stworzenie korytarza gazowego północ - południe. Ma on kluczowe znaczenie w kontekście powstającego w Świnoujściu terminalu LNG, który docelowo będzie połączony infrastrukturą energetyczną z chorwackim terminalem Adria.
Połączenie systemów gazowych V4 ma oprócz bezpieczeństwa energetycznego również ważne znaczenie ekonomiczne. Pozwoli  na wolny handel surowcem w tej części Europy. Ale dla prężnego rozwoju w tym zakresie niezbędne będzie utworzenie giełdy gazowej. Takie plany ma między innymi polski Urząd Regulacji Energetyki. Ponadto Polska jest przygotowana do tranzytu gazu łupkowego przez polskie terytorium (10 mld m3), ale jego sprzedaż będzie zależała od stanu infrastruktury w bezpośrednim otoczeniu Rzeczpospolitej. Utworzenie wspólnego rynku ma być receptą na niskie ceny dla klientów indywidualnych, w tym i kierowców.

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna News Wydarzenia O tańszy gaz