Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Utrudnienia drogowe związane z 70. Tour de Pologne

Święto miłośników kolarstwa to nie lada problem dla kierowców. Jubileuszowy 70. Tour de Pologne rozpoczyna się 27 lipca w Rovoreto we Włoszech a kończy, a kończy 3 sierpnia w Krakowie.

Jego pierwsze dwa etapy zaplanowano w Italii – pozostałe w oczywiście będą mieć miejsce w Polsce. Radzimy bardzo dokładnie zapoznać się z harmonogramem wyścigu kolarskiego i jego dokładną trasą zamieszczoną poniżej w linku. Trasa wyścigu przecina południową i południowo-wschodnią Polskę w newralgicznym czasie wymiany turnusów wakacyjnych.

W Polsce zawodnicy rozpoczną swe zmagania 30 lipca na 226 kilometrowej trasie: Kraków - Rzeszów, biegnącej m.in. przez Wieliczkę, Dobczyce i Jasło. Kolejny etap to 231-kilometrowa trasa: Tarnów – Katowice, przez Szczurową i Olkusz. Kolejny odcinekto 160-kilometrowy etap górski Nowy Targ – Zakopane i kolejny 192-kilometrowy: Bukowina Tatrzańska, Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska.

Ostatni etap 70. Tour de Pologne – i najkrótszy, bo liczący 37 kilometrów  - biegnie z Wieliczki do samego centrum Krakowa na płytę Rynku Głównego. Ten finał odbędzie się w sobotę 3 sierpnia br.

Pół godziny przed planowanym wjazdem na teren powiatów i dzielnic objętych wyścigiem – policja będzie zamykać drogi. Na znacznej części Tour de Pologne nie zaplanowano objazdów! A tylko czasowe wstrzymanie ruchu pojazdów. Policja apeluje o ostrożność – wzdłuż trasy będą się bowiem gromadzić kibice, często całymi rodzinami. Podróżującym policja zaleca zmianę tras wakacyjnych podróży oraz zwraca uwagę na konieczność stosowania się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

***

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że w związku z organizowanym ulicami Rzeszowa, III etapem jubileuszowego 70 Wyścigu Kolarskiego Tour De Pologne UCI Pro Tour, w dniu 30 lipca 2013 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym:

  1. w godz. 6.00 – 13.00 – zamknięcie jednego pasa ruchu na odcinku od Al. Piłsudskiego do Pl. Śreniawitów,
  2. w godz. 14.40 – 18.45 – całkowite zamknięcie ulic: Al. Cieplińskiego; Lisa Kuli; Pl. Śreniawitów, Hetmańska, Powstańców Warszawy (od ul. Hetmańskiej do ul. Podwisłocze), Podwisłocze, Trasa Zamkowa,
  3. w godz. 17.59 – 18.45 (na czas przejazdu peletonu kolarzy) – całkowite zamknięcie ulic: Podleśna, Budziwojska, Jana Pawła II, Kwiatkowskiego.

W czasie zamknięcia ulic ruchem kierować będą odpowiednie służby.

Z kolei rzeszowski oddziała GDDKiA informuje, że w związku z przejazdem peletonu, 30 lipca br. należy spodziewać się lokalnych utrudnień w ruchu na drogach krajowych nr 9 i 28:

- DK28 Zator – Medyka na odcinku od miejscowości Siepietnica do miejscowości Warzyce,

- DK9 Radom – Barwinek w m. Babica (od skrzyżowania na Strzyżów do skrzyżowania na Babice).

Ruch pojazdów na tych odcinkach będzie zamykany okresowo, na czas przejazdu peletonu. Utrudnienia planowane są w godzinach 15.55 - 17.00.

 

Marcin Jaśko

Mapy wyścigu kolarskiego:

http://tourdepologne.pl/t/etapy/

Prezentacja trasy:

http://tourdepologne.pl/?movie=62

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna News Wydarzenia Utrudnienia drogowe związane z 70. Tour de Pologne