Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wydarzenia

Dziś Europejski Dzień bez Samochodu

22 Wrz 2014

Dziś Europejskiego Dnia bez Samochodu, dlatego mieszkańcy Warszawy mogą za darmo korzystać z autobusów, tramwajów, metra, SKM i pociągów Kolei Mazowieckich oraz WKD. Pozostawienie auta na publicznych parkingach „Parkuj i Jedź” także nie jest związane z opłatą. Zarząd Transportu Miejskiego szacuje, że liczba podróżnych wzrośnie dziś co najmniej o kilka procent.

– Jeżeli ktoś na co dzień nie korzysta z komunikacji miejskiej, tylko na przykład codziennie jeździ do pracy czy do szkoły samochodem, dziś może bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej w Warszawie – tłumaczy Igor Krajnow, rzecznik prasowy Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM). – Dzięki temu będzie miał szansę przekonać się, że ta komunikacja jest już na bardzo wysokim poziomie i być może zdecyduje się później korzystać z niej codziennie.

Dziś wszyscy pasażerowie, bez wyjątków, mogą legalnie podróżować za darmo zarówno autobusami, tramwajami, metrem, jak i pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD), Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) oraz Kolei Mazowieckich, na trasach, na których obowiązuje wspólny bilet.

– Dodatkowo można bezpłatnie skorzystać z parkingów działających w publicznym systemie „Parkuj i Jedź” – informuje Krajnow.

ZTM nie potrafi dokładnie oszacować, ilu pasażerów 22 września obsłużą środki komunikacji miejskiej.

– Były lata, kiedy ta liczba pasażerów wzrosła o klika procent, a były takie, kiedy była ona wyższa o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt procent – tłumaczy Krajnow.

Źródło: Newseria

3000 wypożyczeń w ciągu doby

18 Wrz 2014

17 września pod Magistratem w Krakowie, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, miały miejsce warsztaty z obsługi miejskich rowerów. Przy okazji odbyło się szkolenie, jak bezpiecznie korzystać z jednośladów w miastach. Z systemu KMK Bike czyli wypożyczalni rowerów miejskich po krakowsku korzysta już ponad 3000 miłośników rowerów w ciągu doby. Jeden rower pomaga w podróży po Krakowie dziesięciu cyklistom. O systemie opowiada krakowski oficer rowerowy Marcin Wójcik.

Wibroszyn 2014

12 Wrz 2014

Na Politechnice Krakowskiej zakończyło się IX Seminarium: Wpływ hałasu i drgań wywołanych eksploatacją transportu szynowego na budynki i ludzi w budynkach "WIBROSZYN 2014". Seminarium adresowane jest do osób, które zajmują się zarządzaniem transportem szynowym, projektowaniem, budową i eksploatacją tras kolejowych, tramwajowych i metra oraz ochroną środowiska w terenie zabudowanym. Szczególny nacisk położono na aspekt przygotowywania poprawnych ekspertyz środowiskowych w kontekście nadchodzącej nowej perspektywy unijnej, w której większość środków ma trafić na inwestycje szynowe. Podczas Seminarium znalazło się miejsce na prezentacje firm. Między innymi z tej okazji skorzystał Ekkom Sp. z o.o. Patronat nad wydarzeniem ma Portal Edroga.pl.

Mehoffer na Mogilskim

08 Wrz 2014

W Krakowie trwa kolejna edycja akcji „Ozdabiamy Rondo Mogilskie", w ramach której krakowianie ułożyli we wrześniu 2012 r. i w czerwcu 2013 r. ponad 110 m kw. kamiennej mozaiki inspirowanej twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Tym razem mozaika będzie związana z twórczością Józefa Mehoffera. Pierwsze jej elementy pojawiły sie w sobotę. Układanie mozaiki, która zajmie powierzchnię 82 m2, potrwa do 13 września.

Czy z komunikacji miejskiej w Krakowie znikną reklamy?

22 Sie 2014

Tak przynajmniej chce organizator transportu publicznego w Krakowie. Zdaniem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu po rozszerzeniu Parku Kulturowego poza ścisłe centrum, a mianowicie na Nową Hutę i Podgórze przyda się bardziej restrykcyjny sposób egzekwowania zaleceń ochrony unikatowego pejzażu miasta. W Krakowie komunikacją publiczną zajmują się dwie spółki MPK i Mobilis. Likwidacja reklam dla taboru poruszającego się po obszarach chronionych to strata ponad 4,5 miliona złotych rocznie. Magistrat z jednej strony chce zapewnić skuteczną ochronę zabytkowego miasta, ale do pomysłu ZIKIT jest nastawiony sceptycznie.

Rowerowe referendum i co dalej?

11 Sie 2014


Kraków to jedyne miasto w Polsce, które w referendum lokalnym zapytało mieszkańców o budowę ścieżek rowerowych. 85 proc. mieszkańców chce rozbudowy ścieżek i tras rowerowych w mieście. Przewodniczącym zespołu zajmującego się ścieżkami rowerowymi został znany rowerowy "aktywista" Marcin Hyła. O swojej misji i planach opowiadał Portalowi Edroga.tv.

Jesteś tutaj: Strona główna News Wydarzenia