Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Gdańsk czyni ruch - „spokojnym”

Do końca tego roku  połowa ulic stolicy województwa pomorskiego będzie objęta  uspokojeniem ruchu. Oznacza to więcej odcinków ulic z  Tempem 30 oraz instalacjami  wymuszającymi na kierowcach zmniejszanie prędkości jazdy i zachowanie większej ostrożności.

Wsród różnych  progów, poduszek, wysepek i azylów dla pieszych na gdańskich ulicach pojawiają się specjalne płaskie, łagodne wyniesienia zwane pinezkami, zmuszające do ściągnięcia nogi z gazu. Również ustawiane są  potężne betonowe zapory zawężające światła ulic, które mają uniemożliwić  przełamywanie się tirów i w konsekwencji wyłączyć część wąskich ulic z ruchu dla nich. Docelowo uspokojenie ruchu ma objąć nawet 70% gdańskich szklaków. Dodatkowo w mieście ogranicza się liczbę znaków drogowych oraz wprowadza więcej różnorzędnych skrzyżowań. Wszystko to w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Inżynieria ruchu BRD Gdańsk czyni ruch - „spokojnym”