Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Augustowska droga wodna

Augustowska droga wodnaJeden z cenniejszych zabytków polskiej kultury technicznej powstał w XIX wieku. Ma ponad 100 kilometrów długości, 18 śluz murowanych i 23 upusty. Kanał Augustowski to także swoista enklawa przyrodnicza, w której jest ponad 1000 gatunków roślin i ponad 30 gatunków ryb. Kanał i Puszcza Augustowska stworzyły wyjątkową symbiozę. Wodny trakt, który połączył zlewnię Wisły ze zlewnią Niemna, dziś wykorzystywany jest głównie jak trasa turystyczna.

 

Komentarze  

 
adam
0 #1 adam 2013-12-17 18:23
Niestety tylko a marzy się normalny mały transport wodny o niebo bardziej ekologiczny
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Ochrona środowiska Realizacje Augustowska droga wodna